czwartek, 2 stycznia 2014

Rogaty design.

Dziś chciałabym przedstawić trend w aranżacji wnętrz, który w ostatnim czasie nabiera coraz większej popularności. Jeszcze do niedawna urządzanie wnętrza w ten sposób świadczyło o złym guście gospodarza. Jednak motyw ten był "popularny" już 15 000 lat temu i możemy go znaleźć na wielu ściennych malowidłach. Mowa oczywiście o rogaciźnie, która jest związana można powiedzieć nierozerwalnie z życiem człowieka. Jeleń jak i inne zwierzęta rogate obecne są nie tylko w prehistorycznych malowidłach, ale również w starożytnej mitologii oraz biblii. Teraz przyszła pora na jego zastosowanie we współczesnym dizajnie. Najczęściej występuje, jako dekoracja ścienna wykonana z różnego rodzaju materiałów od tych naturalnych, poprzez tworzywa sztuczne a na metalu kończąc. Popularne są również nadruki z motywem jelenia na poduszkach czy też w formie naklejek ściennych lub jako dodatki do aranżacji wnętrz w formie figurek, świeczników, luster,lamp czy stolików.

www.woont.com
www.lowcydizajnu.pl
www.iwjobs.com
www.pakamera.pl
www.domhobby.pl
www.czasnawnetrze.pl
www.inmyroom.ru
www.pinata.pl
www.living-space.pl
www.planetadesign.pl
www.bazylia.pl
www.makehomeeasier.pl
www.culture.pl        
www.forfur.com
www.blog.daum.net
www.blog.naver.com
www.vondiva.com
www.westelm.com

www.lamaisongray.com

7 komentarzy:

 1. Chyba wpisałam się w ten trend, bo własnie na mojej ścianie zawisło pokaźnych rozmiarów poroże jelenia i dwa parostki :)
  Inspiracje super, jestem za srebrnymi jelonkami albo za naturalnymi porożami :)
  Buźka !

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie mi sie podobaja. Nie mam zadnego podobnego im jelonka w domku, ale mysle, ze chyba bym chciala miec.Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeden taki oryginalny akcent potrafi nadać charakteru całemu wnętrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A my mamy coś dla miłośników poroży, bez krzywdzenia zwierząt:-) Jeśli ktoś zainteresowany, zapraszam do CGhome. http://pl.dawanda.com/product/55505283-skandynawskie-POROZE

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, piekna rogacizna, kiedy u mnie w domu pojawiły się poduszki z reniferami i figurka jelenia mój ślubny z uśmieszkiem szelmowskim na twarzy spytał, czy chcę mu coś ważnego powiedzieć;)
  Hi hi, uśmialiśmy się oboje.
  Chętnie skradłabym te rogi na klucze:)))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe zastosowanie dla rogów:-) Hej, tworzę bazę polskich blogów wnętrzarskich - http://wnetrza-najlepsze.blogspot.com/ - i z chęcią Cię w niej umieszczę. Mam nadzieję, na owocną współpracę i ciekawe wpisy. Pozdrowienia, Krzysztof.

  OdpowiedzUsuń
 7. Trend się ciągle utrzymuje :) Powstało strasznie dużo plakatów i pocztówek z jelonkami i inną rogacizną - są boskie!

  OdpowiedzUsuń