wtorek, 11 czerwca 2013

Maciej Zień dla Tubądzina w Gliwicach

W poniedziałek wieczorem do gliwickiego salonu Art Ceramiki przybyło ponad stu architektów, by spędzić wieczór w towarzystwie firmy Tubądzin i Macieja Zienia. Impreza pod nazwą Tubądzin Design Days to warsztaty dla architektów, kulinarne atrakcje, konkurs na projekt płytki. Firma zaprezentowała podczas eventu nowe kolekcje zaprojektowane przez znanego projektanta mody.
Spotkanie rozpoczął występ artystki Anny Sandowicz, która umilała gościom czas podczas całego wieczoru. Uczestnicy mogli posłuchać nie tylko muzyki na żywo, ale także pięciu historii o inspiracjach towarzyszących projektantom marki podczas tworzenia nowych koncepcji stylistycznych. Historie opowiedział Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin. Zaproszeni goście mieli także okazję poznać Macieja Zienia, który przybliżył co było impulsem do powstania premierowych kolekcji Berlin i Monaco.
– Podczas spotkań z architektami chcę pokazać i opowiedzieć czym kieruję się, projektując płytki. Moje projekty oparte są przede wszystkim na obserwacji otoczenia, szukaniu charakterystycznych elementów, chwytaniu ulotnej atmosfery tych miast-ikon, które są mi bliskie – mówi Maciej Zień.
– Czekam na opinie architektów – to dla mnie bardzo cenna wymiana wrażeń.
Formuła Tubądzin Design Days jest tak pomyślana, by ta wymiana poglądów i doświadczeń miała szansę zaistnieć między nami. Słucham i wyciągam wnioski – podsumowuje projektant.

Czy swoimi kolekcjami trafił w gust architektów? Duże zainteresowanie pokazanymi kolekcjami Berlin i Monako oraz nowościami w kolekcjach Tokyo i Barcelona świadczą o tym, że architekci poszukują nowych w form wśród tradycyjnych produktów. (komunikat prasowy ze strony Tubądzin)

3 komentarze:

 1. Trudno mówić o najnowszych trendach, bo te szybko się zmieniają. Możliwości aranżacyjnych jest coraz więcej…
  Przemawiają do mnie jednak projekty Macieja… Estetyka, minimalizm, to jest to!!!
  Duże gratulacje za zaproszenie na taką imprezkę:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że takie warsztaty są organizowane, rynek jest dynamiczny i doskonale to w takich przykładach widać. A mnie cieszy przeglądanie takich nowości, nieraz można się mocno zainspirować :) No i w ogóle sama atmosfera warsztatów, ach... Super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe wydarzenie! Mnóstwo inspiracji :)
  A najbardziej podobają mi się te niebieskie prostokątne płytki. Rewelacyjne!

  Pozdrawiam serdecznie,
  www.WnetrzaZewnetrza.pl

  OdpowiedzUsuń