ART DECO LOOK

Styl art déco w architekturze, malarstwie, grafice oraz w architekturze wnętrz, rozpowszechniony został w latach 1920–1940. Nazwa wywodzi się od francuskiego art – sztuka i décoratif – dekoracyjny. Art déco był reakcją na secesję, wyrazem sprzeciwu wobec braku dyscypliny przestrzennej typowej dla sztuki secesyjnej. Styl ten charakteryzuje się klasycyzującym zgeometryzowaniem i poszukiwaniem piękna w funkcji przedmiotu użytkowego.
Meble mają delikatne linie i zdobienia. Ich piękno miało się przejawiać w funkcjonalności, nie w wyrafinowanych zdobieniach. Fornirowane egzotycznymi gatunkami drewna mahoniem, hebanem, palisandrem.
W urządzeniu wnętrz dominuje symetria i harmonia. We wnętrzach w stylu art deco dominują jasne ale zdecydowane barwy, skontrastowane z ciemnymi dodatkami i meblami. Na ścianach mogą pojawić się tapety, na podłogach drewno, kamień lub gładkie płytki. Tkaniny i dywany powinny mieć wzory geometryczne lub inspirowane kilimami. Zapraszam na kolejną porcję inspiracji. 
www.cygal.eu
www.houzz.com

Komentarze

  1. Ogólnie wolę wnętrza w skandynawskim klimacie, ale w każdym które pokazałaś znalazłabym coś wyjątkowego. Dzięki za inspiracje i zapraszam do siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poszczególne elementy nawet mi się podobają, jednak fornir to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Efektownie wygląda pierwsza sypialnia, a najbardziej podoba mi się miejsce z toaletką ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty