Kuchnia, czyli serce domu

Kuchnia jest sercem każdego szczęśliwego domu. Duża czy mała, elegancka czy nieformalna, urządzona minimalistycznie czy z przepychem, to właśnie tu skupia się życie rodzinne i tu przesiadujemy z przyjaciółmi. Tu się gotuje, je i spędza wspólnie czas. 
Kuchnie są coraz większe i coraz częściej otwarte na inne pomieszczenia, a ponadto wyglądają prawie jak reszta domu: kładzie się w nich drewniane podłogi, projektuje szafki przypominające meble pokojowe, do dekoracji używa się wyrobów artystycznych. Musi ona wyglądać zachęcająco jak pokój, pomimo że to miejsce ciężkiej pracy. Przede wszystkim jednak powinna pełnić swoje funkcje. Kuchnia doskonała musi zapewnić komfort i swobodę we wszystkim, co chcemy robić. W miejscu gdzie zapaleni kucharze spędzają mnóstwo czasu, warto stworzyć przestrzeń roboczą tam gdzie siedzi rodzina lub przyjaciele aby można było z nimi porozmawiać. Czasy oficjalnych kolacji to już przeszłość a idea oddzielnych jadalni nie jest już uważana za coś istotnego.  Łącząc kuchnie z jadalnią chciałyśmy połączyć stare z nowym, codzienność z wyjątkowością. Ta część mieszkania musi odpowiadać całej rodzinie, odzwierciedlać jej styl i zainteresowania, a przy tym nadawać się do wszystkiego: od świątecznych zjazdów rodzinnych po przyziemne codzienne czynności. Wybieramy do takich pomieszczeń trwałe meble odporne na wiele czynników.
W kuchni jest wiele możliwości stworzenia miłej dla oka aranżacji z codziennych przedmiotów. Zmieniając często sposób aranżacji stołu i elementy dekoracyjne, sprawimy, że atmosfera wnętrz będzie zawsze odpowiadać porze roku.
Podstawowym wyzwaniem tej metamorfozy była zmiana funkcji pomieszczenia, a zakres prac budowlanych obejmował  wykonanie hydrauliki, wymianę elektryki oraz tynków. 

zdjęcia Hubert Adamus 


 /Meble kuchenne z MDF-u wykonane na zamówienie przez stolarza z Gliwic / Stół dębowy wykonany na zamówienie przez stolarza z Radomia / Lampa  Artedecor / Krzesła Allegro / Kredens Targ Staroci / Roleta Artedecor Chromowy pies  Almidecor / Porcelanowe psy, srebrny świecznik Targ Staroci  / Abażury Leroy Merlin /zastaw obiadowy Fabryka Porcelany Krzysztof kolekcja biała Fryderyka Skóra Leroy Merlin /Czarny wazon Kler / Lodówka LG / Piekarnik, płyta indukcyjna, pochłaniacz Samsung Zastawa szklana  Almidecor / / zabudowa kaloryfera wykonana na zamówienie /

Komentarze

 1. Przepiękne!!! :)) Pozdrawiam cieplutko! Z wielką przyjemnością dodaję Cię do obserwowanych, żeby na bieżąco podziwiać Twoje posty :) Buziaki, Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest piękna to fakt. Najbardziej zachwycaja mnie krzesła oraz stół! Jednak jak dla mnie zbyt mało kuchenna, bałabym się w niej gotować ;)

  nkkb

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia, najbardziej zachwyciła mnie jadalnia z rewelacyjnie obitymi krzesłami i te obrazy na ścianach super!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty