LA SICILA DIETRO L´ANGOLO

Pracownia Decolatorium miała okazję w dniu 11 października współorganizować wernisaż wystawy fotograficznej Przemysława Wróbla „Sycylia za Rogiem”. Wernisaż odbył się w studiu Natalii Kubit, które znajduje się w Domu tekstylnym Weichmanna. Budynek zaprojektowany został przez światowej sławy niemieckiego architekta Ericha Mendelsohna. Wybudowano go w latach 1921-1922 i od tej pory stał się pierwowzorem dla wielu słynnych domów towarowych w Niemczech. W tym przytulnym wnętrzu, pięknej kamienicy zaprezentowane zostały fotografie wykonane w sycylijskim miasteczku Saint Lucia del Mela. Miasteczko, którego początki sięgają starożytności nie jest enklawą turystyczną, choć nie brakuje tam pięknych widoków czy zabytków architektury. Nie znajdziemy tam też zatłoczonych knajpek na skwerach czy małych sklepików z pamiątkami. Jednak kamienne domki z małymi oknami, dachy obłożone luźnymi dachówkami, schody, bramy, opuszczone kościoły czy wąskie uliczki sprawiają, że można poczuć tam prawdziwie sycylijski klimat. Zaprezentowane na wystawie fotografie idealnie uchwyciły to magiczne miejsce, gdzie możemy odnaleźć prawdziwą Sycylię. Miejsce w którym czas się zatrzymał, gdzie nowinki technologiczne nie są istotne, gdzie nikt się nie śpieszy… Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia 


zdjęcia: Bombardier Ad Agency http://bombardier.pro/

Komentarze

 1. Dziękuje za pomoc w organizacji wernisażu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna wystawa. Rozwijasz się Przyjacielu. Jestem z Ciebie dumny. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym kiedyś pojechać na taką wystawę. Super sprawa z pewnością

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, taka wystawa to fajna sprawa, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie ze udało się wam dostać na taką wystawę na pewno sporo się dowiedzieliście i zobaczyliście ciekawe inspiracje szkoda że mnie nigdzie nie chcą zaprosić .

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna wystawa, powiem szczerze że chętnie bym się przeszedł na takową. Dużo inspiracji można zasięgnąć i dowiedzieć się co z czym połączyć. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa wystawa. Bardzo inspirujący wydarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne zdjęcia, no i oczywiście sama wystawa również :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe inspiracje, szkoda że mnie nigdzie nie zapraszają na wystawy..

  OdpowiedzUsuń
 10. przepiękne zdjęcia i ogólnie genialny reportaż :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia naprawdę przyciągają uwagę. Mają to coś w sobie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Widać profesjonalną rękę fotografa i talent ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty