poniedziałek, 26 sierpnia 2013

WZORY: WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU EDYCJA- ŚWIATŁO

W dniu 24.08.2013r., miałam okazję i przyjemność uczestniczyć w drugiej edycji Warszawskich Targów Designu, których celem jest propagowanie i promowanie sztuki użytkowej, przedstawienie jej autorów oraz możliwość jej prezentacji i sprzedaży.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono wielu wystawców, którzy zaprezentowali bardzo szerokie spektrum wzornictwa. Projektanci zachwycili mnie świeżym i nowatorskim spojrzeniem na sztukę użytkową, która okazała się być bardzo różnorodna! Swoje prace na targach wystawili: Kubiccy Sculpture, Zet Pety, CablePower, Archerlamps, Heymer & Hulland, LampAttack, Norla Design, NaNowo Industrial Design, ByLight, Radical-Q, Hydrolampki, Zapalgo, RefreszDizajn, SLAVIC architecture & stuff, Herywalery, ModernizmDesign, Rust Weld Multispaw, Cotton Ball Lights, ByLight, Śnimisie-Łóżka, LoftMe, Trio design, DoMoWo, Inżynieria Design'u, Lightovo, Undesign.

Przestrzeń wystawiennicza została podzielona na strefy, które zapewniały odwiedzającym bezpośredni kontakt z produktem i jego autorem, możliwość relaksu dla całej rodziny a dla chętnych komfort zakupu.

Kilkudziesięciu projektantów pokazało wzory lamp i oświetlenia, a  hala warsztatowa Teatru Nowego, zamieniona została w tajemniczy, bajkowy świat stworzony przez światło i scenografię. Światło było głównym aktorem na scenie teatru, ale oprócz lamp można było zobaczyć też projekty kilku wybranych designerów szerzej ujętej sztuki użytkowej.
Prezentowane lampy wykonane były z różnorodnych materiałów zaczynając od papieru poprzez plastik a na stali nierdzewnej kończąc.

Druga odsłona festiwalu WZORY to w większości polscy młodzi lub zaczynający swoją przygodę ze światłem producenci. Jest mi niezmiernie miło, że mogę zaprezentować Wam wiele niesamowitych projektów. Warto zwrócić uwagę na różnorodność pomysłów, które zawierają w sobie autentyczną radość tworzenia. Oglądając zdjęcia zauważycie, że Lampy na Targach wcale nie miały monopolu. Byli obecni też wystawcy z poprzedniej edycji Wzorów.

Już niedługo część z zaprezentowanych na Targach produktów będzie dostępna w Decolatorium Sklep. Jeżeli tylko coś Wam się spodoba - namawiamy do zakupów! Będzie w czym wybierać.
zdjęcia Katarzyna Tracewicz 

5 komentarzy:

  1. ciekawe;) podoba mi sie lampa z paratem na statywie

    OdpowiedzUsuń
  2. ja tez byłam i podziwiałam :)) w kilku wręcz się zakochałam i zamierzam w niedalekiej przyszłości owe cuda zakupić:)) oj tak :)))))))))))))))))))

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja mam hydrolampkę jest extra !

    OdpowiedzUsuń