wtorek, 20 sierpnia 2013

Design lat 50-60

W Polsce w latach 50 dominowały toporne meblościanki i okrągłe stoły na słoniowatych nogach natomiast w USA królowały nowe materiały, pastelowe kolory i lekkie meble na cienkich nóżkach. W Polsce prawdziwy boom na ten styl trwa od roku 2000. Zyskuje on coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Dobrze wygląda zarówno w starych kamienicach, jak i w mieszkaniach nowoczesnych. Styl lat 50 jest szalony i zaskakujący, ale może być także ekonomiczny. Jeśli dobrze poszukamy na aukcjach internetowych oraz na targach staroci, nie będziemy potrzebować mnóstwa pieniędzy na urządzenie wnętrza.
Jak stworzyć styl lat 50 w mieszkaniu?
Meble z drewna muszą być lekkie i fornirowane, natomiast kanapa i fotele powinny mieć proste kształty na cienkich nóżkach. 
Wyrafinowane dodatki, czyli lampy stojące o zdecydowanej formie, wazony i misy z kolorowego szkła. 
Tapety w charakterystyczne motywy i desenie, najlepiej paski, grochy w odważnych zestawieniach kolorystycznych. Zapraszam do oglądania wybranych inspiracji. 

www.italian.alibaba.com
www.casatua.pl
www.antykiszewska.pl
www.gorenjegroup.com
www.wnetrzarium.pl
www.bloombety.com
www.plastolux.com
www.andkathleen.com
www.wnetrzarium.pl
www.abitant.com
www.roughguides.com
www.mydeco.floorplanner.com
www.domosfera.pl

3 komentarze:

  1. jest cos w tymstylu co bardzolubie...calosc jednak do mnie nie przemawia tak dokonca...

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne. Najbardziej podobają mi się fotele z drugiego zdjęcia - ponadczasowy design :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapraszam na www.gramofonia.com - sklep z przedmiotami sztuki użytkowej lat 50, 60 i 70, pięknym czeskim szkłem, antykami i płytami winylowymi. Każdy znajdzie coś niepowtarzalnego do swojego wnętrza.

    OdpowiedzUsuń