poniedziałek, 22 lipca 2013

Designerskie oświetlenie

Od oświetlenia oczekujemy, że będzie dekoracyjne, stworzy nastrój, rozproszy mrok. Trendy akceptują rożne formy od minimalistycznych po rozrzeźbione, wręcz biżuteryjne. Współczesne interpretacje klasycznych opraw oświetleniowych uwodzą geometrią w dwóch i trzech wymiarach. Przestrzenne świetlne rzeźby- tak mówią o nich projektanci  (zdjęcie drugie).
Natomiast na zdjęciu szóstym widzimy niesamowitą  i nowoczesną  lewitującą lampę. Zaprojektowana przez Angela Jension i Ger Jansen lampa składa się z dwóch części, przy czym górna, dzięki elektromagnetycznym częściom, lewituje nad dolną.
Małe lampy projektuje się coraz częściej z przymrużeniem oka z różnorodnych materiałów. Która Wam się podoba? Zapraszam do komentowania.

www.sklep.kodywnetrza.pl

5 komentarzy:

 1. Fajny blog. :)

  ~ Obserwuję i pozdrawiam. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowita ta lampa unosząca się w powietrzu! Robi wrażenie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie mi się podobają poza tą jedną - która jest zrobiona z drutów z abażura a w środku żarówka. Wygląda okropnie. Reszta ma swój urok ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lampy na czwartym zdjęciu wyglądają ciekawie, niczym soczyste dojrzałe warzywo, lampy z piątego z kolei dla mnie odpadają, bo kojarzą mi się z nietoperzami, a ja gustuję bardziej w dziennych niż w nocnych klimatach ;) Za to mojemu M spodobała się lewitująca! Oryginalne pomysły, trzeba przyznać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie lampy ze zdjęć są dosyć ciekawe. Z pewnością na większą uwagę zasługuje zdjęcie szóste, które przedstawia lewitującą lampę. Górna część lampy przymocowana jest przy pomocy elektromagnetycznych części - zabieg ten wywołuje u obserwującego wrażenie, że lampa unosi się w powietrzu. To dosyć nowatorskie podejście do opraw oświetleniowych.

  OdpowiedzUsuń