środa, 17 lipca 2013

Akwarium we wnętrzu

Obserwacja pływających ryb powoduje uspokojenie i rozładowanie negatywnych emocji. Akwarium może być piękną ozdobą mieszkania, domu, biura czy też poczekalni przy dentystycznym gabinecie, któremu doda prestiżu, będzie przykuwać uwagę i wprowadzi relaksacyjny nastrój.
Nowoczesne akwaria to czasem prawdziwe dzieła sztuki. Pieczołowicie urządzane, by jak najwierniej odwzorować różnorodność wodnego świata i jego ekosystemu. Akwaria to również dodatkowe źródło światła i niesamowite efekty o zmierzchu.
Dla lepszej obserwacji podwodnego świata świetnie nadają się akwaria panoramiczne, czyli długie i wąskie. Można je wbudować w ścianę tak, żeby mieć prześwit w drugim pomieszczeniu. Doskonała będzie do tego ścianka między sypialnią a przylegającą do niej odrębną łazienką, nie przeznaczoną dla reszty domowników. W dużym salonie można osadzić akwarium w specjalnie przygotowanej dla niego zabudowie. Doskonale prezentuje się zarówno w towarzystwie drewna jak i kamienia.
Opiekę nad dużym zbiornikiem wodnym dobrze jest powierzyć profesjonalnej firmie akwarystycznej nie martwiąc się tym czy właściwie odtworzymy potrzebne rybom jak i roślinom warunki. Jeśli zdecydujemy się na taki zabieg pozostanie nam już tylko czerpać przyjemność z oglądania harmonijnego ekosystemu.
Zapraszam do oglądania wybranych inspiracji.

7 komentarzy:

 1. Oryginalne pomysły i muszę przyznać że sama bym chętnie sobie takie zrobiła... szczególnie podoba mi się te pomieszczenie z fortepianem… bardzo fajny post… zaglądajcie też tutaj dopiero zaczynają http://antresola-galeria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewałam się, że tak świetnie można wpleść akwarium w styl angielski-pomysł rewelacyjny a efekt jeszcze lepszy!

  OdpowiedzUsuń
 3. coś takiego wygląda fantastycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy chciałabym mieć takie akwarium we wnętrzu, ale muszę przyznać, że wyglądają ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze zdjęcie to praktycznie mój ideał, mam już takie zaplanowane od pewnego czasu (tylko że słodkowodne, a nie morskie). Chciałabym, aby akwarium oddzielało u mnie salon od kuchni, a przy nim byłby zlew - ładne widoki przy zmywaniu naczyń, i ułatwienie przy podmianach wody ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przynajmniej dwa akwaria na zdjęciach są słodkowodne tylko z wrzuconymi do środka martwymi koralowcami i sztucznymi roślinami. Dwa projekty kompletnie niepraktyczne, zrobione tylko do zdjęcia.
  W sumie poza trzema, reszta prezentuje akwarystyczny amerykański kicz, a jedne zdjęcie to render komputerowy gdzie akwarium jest wklejonym do obrazka zdjęciem.

  A przecież mamy w Polsce piękne przykłady aranżacji mieszkań z akwariami, a i grzebiąc w necie ciekawsze przykłady mozna znaleźć - zwłaszcza, gdy wykluczy się strony amerykańskie, a poszuka na japońskich, niemieckich.

  Akwarium słynnego japońskiego designera akwarystycznego takashi amano:
  http://www.mzvirgo.com/wp-content/uploads/2013/06/Very-Exotic-Big-Nature-Aquarium-Japanese-Styles-800x397.jpg

  Akwarium zaprojektowane przez niemieckiego zwycięzcę konkursów aquascapingu, Olivera Knotta:
  http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/download/file.php?id=28607

  Wnętrze hiszpańskie:
  http://kepoon.com/wp-content/uploads/2013/02/unique-modern-chandelier-with-wooden-ceiling.jpg

  Wnętrze amerykańskie, ale bez kiczu:
  http://static1.businessinsider.com/image/502955b6eab8eaec1b000005-1200/the-1000-gallon-saltwater-aquarium-is-remarkable.jpg

  Elfir


  OdpowiedzUsuń