Blask ognia zaklęty w ramach, czyli kominkowe fanaberie


Kominek wnętrzu dodaje klasy, nieważne czy jest to wnętrze nowoczesne czy też tradycyjne to właśnie on staje się główną ozdobą i daje nam wszechstronne możliwości zmiany jego dekoracji zgodnie z sezonem.
Na rynku dostępne są różne typy kominków, w różnych stylach
i wykonane z różnych materiałów. Kominki można sklasyfikować ze względu na użycie wkładu grzewczego na otwarte i zamknięte oraz ze względu na rodzaj używanego paliwa  elektryczne, gazowe, olejowe oraz tradycyjne opalane drewnem.
Wyróżniamy styl klasyczny charakteryzujący się kształtami, które nawiązują do tradycyjnego kominka, wykonywane przede wszystkim
z kamienia lub marmuru. Kolejnym stylem jest tzw. rustykalny jest on najpopularniejszy oraz najtańszy, ponieważ często jest wykonany
z gotowych do złożenia elementów. Do jego budowy używany jest łupany piaskowiec, marmur, drewno, cegły. Kaflowe kominki wyglądem przypominają tradycyjne piece kaflowe. Nowoczesne kominki posiadają zróżnicowane kształty wykonane są z lekkich materiałów np. kartonu, gipsu, wykończone tynkiem  lub płytkami kamiennymi.
Kominki są coraz częściej spotykaną formą ogrzewania bądź też dogrzewania domu lub mieszkania. Charakteryzują się one między innymi tym, że ogrzewanie za ich pomocą jest stosunkowo tanie. Drugą bardzo ważną cechą jest to, iż stwarzają one niepowtarzalne odczucie estetyczne, są atrakcyjne, a zarazem nadają wnętrzu klimatu i przytulności.


 www.muratordom.pl
 www.kominki-tytus.pl

Komentarze

 1. domartstyl-pl5 lutego 2013 11:03

  przepiękne kominki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne kominki, na moim blogu możesz również znaleźć zdjęcia kominków :) ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 3. Kominki kominkami, a na drugim zdjęciu są rewelacyjne krzesła :) Mają ładne barwy.
  Pozdrawiam :)


  www.WnetrzaZewnetrza.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie bawią te stylizacje. Czyste i sterylne wnętrze, błyszcząca podłoga bez jednej drzazgi, co najwyżej dyskretny niewielki kosz na drewno gdzieś w kącie i ta idealnie przezroczysta szyba, ha ha ha :)))
  Od 16 lat ogrzewamy dom wyłącznie kominkiem, więc coś mogę na ten temat powiedzieć - i niestety, perfekcyjnym paniom domu nie polecam, chyba że jako przedmiot wiecznej frustracji.
  Praktyka to: skład drewna przy kominku (nie sposób wnosić po dwie szczapki, nawet jak się ma pomieszczenie gospodarcze na drewno), drzazgi, trociny i popiół (co jakiś czas trzeba palenisko otworzyć, przegarnąć, dołożyć drewna, gdzieś trzeba odłożyć pogrzebacz po tych czynnościach, nawet jeśli używa się popielnik,a popiół jako bardzo lekki zawsze gdzieś wyfrunie... itd.), czasem obudzone osy-matki i inne żyjątka, które zimowały w złożonym drewnie.
  A o obsesyjnym czyszczeniu szyb można zapomnieć najpóźniej po pierwszym sezonie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty