Maciej Zień, czyli nowoczesne spojrzenie na klasykę


Maciej Zień to znany nam wszystkim polski projektant mody, który rozszerzył zakres swojej działalności i wprowadził na rynek nową markę Zień Home. Całą kolekcję oraz aranżacje zobaczyć można w showroomie przy ul. Mokotowskiej 57 w Warszawie.  Showroom to bardzo elegancki apartament w pełni wyposażony. Flagowym pomieszczeniem  jest bardzo droga garderoba, która charakteryzuje się starannym wykonaniem. Całość jest niewątpliwie atrybutem luksusu.
Wnętrza projektu Macieja Zienia można obejrzeć w dwóch nowych warszawskich loftach pokazowych w Woronicza Qbik. Maciej Zień stworzył wnętrza w dwóch stylach: Manhattan i Oslo – wnętrza pełne są ciekawych aranżacji i niebanalnych detali.
Maciej Zień projektuje, również dla Grupy Tubądzin, do tej pory zostały zrealizowane cztery autorskie kolekcje. Kreacja Maciej Zień nawiązujące do źródeł artystycznego bogactwa znanych metropolii: „Paryż”, „Londyn”, „Tokio” i „Barcelona”. Teraz przyszedł czas na „Berlin” i „Monaco”, które nawiązują do wykwintności europejskich miast.
Najnowsza kolekcja miała swoją premierę we wrześniu na największych na świecie Targach Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii. Polska odsłona projektu odbyła się 19.10.2012 r. w Warszawie tuż przed pokazem mody Macieja Zienia „Hurricane” wiosna-lato 2013. A sama kolekcja ma być dostępna już w maju bieżącego roku, o czym nie omieszkamy wam napisać.
Połączenie dwóch premier: modowej i wzorniczej, jest wynikiem specyficznego podejścia Macieja Zienia do sztuki projektowej. Biegunowo odległe od siebie branże mają jednak punkt wspólny. Bazując na tych samych narzędziach, jakimi są skala, proporcje, detal czy faktura, budują przestrzenną całość, która nierzadko jest emanacją osobowości projektanta lub też zleceniodawcy. „Tubądzin kreuje wnętrza tak, jak ja staram się ubierać kobiety. Wysublimowane podejście do tych kreacji musi wiązać się nie tylko z oryginalnym pomysłem, ale też z ideą stylizacji, która ma tworzyć niepowtarzalne dzieło” – podkreśla Maciej Zień.


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty