Nina Campbell, czyli inspirujące pomysły najlepszej brytyjskiej projektantki wnętrz


Nina Campbell jest jedną z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych postaci w świecie architektury wnętrz. Od lat tworząc projekty o nietuzinkowym stylu dociera zarówno do młodego jak i starszego pokolenia.
Nina Campbell założyła firmę w 1974 roku. Dzisiaj, światowej sławy projektantka jest znana ze stylowych wnętrz, jak również ze swych kolekcji tkanin, tapet i akcesoriów. Projekty tapet i tkanin Niny Campbell w szczególny sposób oddają poczucie luksusu, praktyczności oraz poczucia humoru.
Podczas gdy dzieci w jej wieku interesowały się głównie zabawkami i słodyczami, Nina Campbell interesowała się tapetami. Dzięki licznym przeprowadzkom często uczestniczyła w urządzaniu kolejnych wnętrz. Zawsze sama wybierała swoją sypialnię i zdobiące ją tapety. Doświadczenia z dzieciństwa zaowocowały pasją upiększania w życiu dorosłym. Już jako dziewiętnastolatka zaczęła pracować jako asystentka Johna Fowlera w sławnej, projektującej tkaniny firmie Colefax & Fowler.
Dziś jest najbardziej wpływową brytyjską projektantką wnętrz. Jej nazwisko kojarzone jest z bezkompromisowym podejściem do luksusu łączonego z wygodą.
Projektowała wnętrza dla księcia i księżnej Yorku oraz królowej Danii, a także rockmena Roda Stewarta. Swój wystrój zawdzięcza jej też wiele luksusowych hoteli, klubów i jachtów. Projektuje tapety i tkaniny (sprzedawane pod marką Osborne & Little), meble (Arthur Brett) i dywany (Wool Classics).
W jej flagowym sklepie na Walton Street w Londynie można także kupić wszelkiego rodzaju akcesoria na stół i do łazienki, zapachy dla domu, upominki, opakowania, koce i akcesoria podróżne.
Nina Campbell twierdzi, że to właśnie Brytyjczycy znają się na urządzaniu wnętrz .
Projektantka własny styl opisuje jako szykowny, efektowny, ale jednocześnie wygodny na co dzień. Ma słabość do minionych epok, szczególną miłością darzy lata 30. i 40. XX wieku, uwielbia też wzornictwo XVIII-wieczne. Twierdzi jednak, że stylowy wystrój to przede wszystkim umiejętne tworzenie klimatu z pomocą tkanin, tekstur i kolorów, a nie wierne odtwarzanie klasycznego pierwowzoru.


Zdjęcia
/www.toplocaties.nl www.yossawat.com / www.pinterest.com www.ninacampbell.com www.domesticsluttery.com /
 www.magic-home.pl / 

Komentarze

 1. Chciałabym kiedyś mieszkać w tak zaprojektowanych wnętrzach... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. przecudne zdjęcia! Ja preferuję biel, czerń i wszelakie odcienie beżów we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu, ciekawie zestawione dają prześliczny efekt.
  Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt :) http://eva-style.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wszystkie wnętrza do mnie przemawiają. Jednak trzeba przyznać, że wszystkie są bardzo dopracowane i nie ma w nich wrażenia pustki, takiego domu bez mieszkańców. To fajne!
  Pozdrawiam pięknie :)


  ______________________
  www.wnetrzazewnetrza.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty