"Mniej znaczy więcej" P.Starck, czyli historia pewnego fotela

Każdy z Was zapewne kojarzy fotel wykonany z przezroczystego poliwęglanu, obecny w tak wielu wnętrzach ostatnich lat, jednak, jak wielu z Was zastanawiało się nad autorstwem tego legendarnego już dla design-u przedmiotu? Niewielu. 

Fotel a' la Ludwik XV Louis Ghost - kształt iście barokowy, zamknięty w nowoczesnej formie.

Delikatna, przykuwająca wzrok, przejrzysta, niewidoczna jak duch linia - kwintesencja elegancji, zabawy formą i kreatywności. Dzieło Phillippe Starck'a. Jego twórczości towarzyszy motto: "Nie możemy zmienić świata, ale możemy wpływać na jego kształt, na to co nas otacza.". Phillippe Starck to człowiek o niepowtarzalnym sposobie myślenia, niecodziennym spojrzeniu na design i niesamowitej kreatywności. Jest artystą wszechstronnym, a jego znakiem rozpoznawalnym jest mistrzowska prostota. Przedmioty wychodzące spod jego ołówka są skutkiem pogoni za absolutnym minimum i ucieczką przed zbędnym upiększaniem - są to przedmioty z duszą. Zaprojektował miedzy innymi ceramikę sanitarna firmy "Duravit", wyciskarkę do soków w kształcie pająka: "Juicy Salif" dla Alessi, pojemniki na wodę mineralną Glacier, lampe "Gun" dla Flos,  Zikmu iPod speaker dla Parrot,  fotel "Miss Lacy" dla Driade. Ponadto projektował słynne budynki i hotele, takie jak: Royalton i Paramount w Nowym Jorku, Nani Nani w Tokio, przebudował prywatne pokoje Francois Mitteranda, jest twórcą założenia architektonicznego La Rue Starck w Paryżu, a co ważniejsze prekursorem "Fusion Design", który zamiast jednorodności stawia na oryginalne, wyszukane kreacje, podkreślające indywidualny charakter wnętrza.


 

zdjęcia www.starck.com

Komentarze

 1. świetny post:) zazwyczaj szukałam inspiracji na zagranicznych blogach a teraz mam wszystko pod nosem! na prawdę fajnie że tłumaczysz skąd się biorą dane formy, przybliżasz disagnerów - nauczę się tutaj widzę wiele mądrych rzeczy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam Starck'a, ma świetne pomysły
  bardzo ładny blog, ciekawe posty, pozdrawiam

  zapraszam na blog o wnętrzach:
  http://houseofkazura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. wow, świetnie że do mnie wpadłaś, bardzo podoba mi się twój blog, również dodaję do obserwowanych :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham Starck'a! Jego projekty są świetne :))) Juz czekam z niecierpliwością na następnego posta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. lovely! would you like to follow each other in gfc? let me know!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy blog,podoba mi sie bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 7. sufit w napisy... noże zrobić taki w mieszkaniu :D

  OdpowiedzUsuń
 8. jego projekty są owszem pomysłowe tylko zbyt wiele osób uważa ,że samo ich użycie jest swoistego rodzaju nobilitacją

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty