wtorek, 15 września 2015

Trufle Mozaiki: mozaika według własnego pomysłu.

Trufle Mozaiki to studio projektowe, które opracowało unikatową w Polsce technologię planowania i układania mozaiki pozwalającą na odtworzenie niemal dowolnego wzoru. Pracownia, realizująca na co dzień projekty na indywidualne zamówienie, prezentuje właśnie trzy autorskie kolekcje – „Refleksy”, „Etno” oraz „Ogród”, które inspirują do poszukiwania i realizacji własnych architektonicznych aranżacji. 
Śląsk. To tutaj grupa inżynierów, programistów i artystów stworzyła rozwiązanie pozwalające każdemu na wyprodukowanie własnej szklanej mozaiki w oparciu o dowolną grafikę lub zdjęcie. Dostarczony przez klienta wzór jest przetwarzany na mozaikę z kostek 23 mm × 23 mm za pomocą oprogramowania komputerowego. Pozwala ono także na wygenerowanie realistycznych wizualizacji przybliżających efekt końcowy oraz umożliwiających ocenę i modyfikację mozaiki zgodnie z życzeniem. Tak przygotowany projekt przechodzi do etapu produkcji, gdzie specjalnie stworzony do tego celu robot układa misterne kompozycje w sposób szybki i bezbłędny — kostka po kostce. Mozaika opuszcza pracownię w formie ponumerowanych arkuszy, gotowa do samodzielnego montażu według dołączonej instrukcji. 
Choć studio specjalizuje się w realizacji mozaiki na zamówienie, w ramach współpracy z młodymi artystkami — absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Krakowie — przygotowało właśnie trzy własne inspiracyjne kolekcje: „Refleksy”, „Etno” oraz „Ogród”. Zgodnie z ideą indywidualizacji, którą projektanci realizują od samego początku powstania pracowni, prezentowane wzory nie są formą zamkniętą,. Motyw z wybranej kolekcji można dowolnie zmieniać pod względem zastosowanej kolorystyki, proporcji oraz wielkości. W ten sposób każda mozaika, która opuszcza studio, jest unikalna i wykonana z myślą o konkretnym wnętrzu.
Mozaika od Trufle Mozaiki sprawdzi się zarówno przy okładzinach ściennych (wersja błyszcząca i matowa), jak i na podłogach (tylko wersja matowa). Ze względu na możliwość łatwego wykańczania powierzchni profilowanych, idealnie nadaje się do obudowy wanny, ścian basenów i saun, czy też wklęsłego wnętrza prysznica. Oprócz sfery mokrej, można ją stosować również w miejscach narażonych na skoki temperatury, jak np. kominek oraz ściana nad kuchnią, a także na dworze. Płytka jest łatwa w utrzymaniu i konserwacji, sam zaś kolor kostki nie blednie w trakcie użytkowania (szkło jest barwione w masie). Mozaika jest produkowana w Polsce na bazie stłuczki szklanej oraz naturalnych pigmentów. 
http://www.trufle.eu/

14 komentarzy:

 1. Piękne mozaiki. Wspaniale, że jest to polski produkt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W kuchni genialnie się prezentują! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo oryginalny pomysł – przestrzeń nabiera jakby innego wymiaru, efekt zupełnie niepowtarzalny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No fajnie to wygląda nie powiem ale pewnie sporo ludzi nie stać na takie luksusy niestety :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Toż to dzieła sztuki :) Cudowne :)
  Pozdrowienia z odświeżonego My Sweet Dreaming Home :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetnie to wygląda, bardzo fajne kolorowe wnetrza, sam nie wiem czy bym się zdecydował na takie coś u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie to wygląda. Niezłą mozaikę można też zrobić z... reszty płytek, które zostają po budowie i wykańczaniu domu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie najbardziej podoba się ten fioletowy układ :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kapitalne te mozaiki! Bardzo mi się podobają i w swojej kuchni chętnie bym widziała taką.

  OdpowiedzUsuń
 10. śmieszna ^^ wygląda trochę jak pierwsze gry komputerowe ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podoba mi się ta ostatnia kuchenna wersja :) Uroczo to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Całkiem fajnie wygląda ale nie jestem w 100% pewien co do koloru ścian bo trochę nie pasują niestety

  OdpowiedzUsuń
 13. Pewnie strasznie czasochłonne był kładzenie tej mozaiki

  OdpowiedzUsuń