POP-ART

Pop-art czyli skrót od sztuki popularnej (ang. popular art) skierowanej, do odbiorcy masowego.  Narodziny Pop-artu przypadają na początek lat sześćdziesiątych XX wieku.  Jednym z najbardziej znanych prekursorów tego okresu jest Andy Warhol.
Żywe zestawienia kolorów, zaskakujące, przerysowane formy a także kiczowatość to główne wyznaczniki tego stylu. Wnętrza urządzone w ten sposób nabierają żartobliwego wyrazu. Skoro mowa o kolorach to należy podkreślić, że głównymi kolorami są czerwony, niebieski i żółty.
 Pamiętać musimy aby nie przesadzić z nasyceniem barw we wnętrzu dlatego też doskonałym tłem będą ściany w neutralnych kolorach m.in. białym i szarym. Jedną ze ścian można również pokryć tapetą z motywami komiksowymi lub geometrycznymi wzorami.
Meble w tym stylu zazwyczaj są lakierowane na wysoki połysk bądź też plastikowe. Można również za niewielką cenę przerobić stare meble z lat 60-tych nadając im nowy look.
Jeśli zaś chodzi o dodatki i ozdoby to może ich być niewiele. Wystarczą proste plakaty ikon popkultury, naklejki, fototapety z ich wizerunkiem. Doskonale sprawdzą się również grafiki Andy Warhola lub te wzorowane na nim. Możemy również kupić kolorowe wazony, tace na owoce czy też niebanalny neon.

Komentarze

 1. Design pop-artu w małym wydaniu bardzo cieszy moje oko. Przyznam, ze wygląda interesująco. Jednak co za duzo to nie zdrowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. My również kochamy pop-art:) Mamy nawet kilka fajnych wzorów w naszej kolekcji, zapraszamy:) http://pixers.pl/fototapety/inspiracje/34 i ten, idealny do pokoju nastolatka:) :http://pixers.pl/fototapety/inspiracje/boom-box/163

  pozdrawiamy!
  PIXERS

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedną z ikon Pop Artu są piękne zaprojektowane przez Henry Massonnet stołki Tam Tam, które dostępne są tutaj http://outlabsklep.pl/branex-design

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty