Wnętrze z humorem, czyli Andrzej Mleczko.

Andrzej Mleczko zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Jest autorem ponad dwudziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. W 1983 roku utworzył swoją Galerię Autorską w Krakowie przy ulicy Św. Jana 14. Galeria miała być tylko krótkotrwałym eksperymentem, ale w związku z dużym zainteresowaniem funkcjonuje do dzisiaj. W Galerii znajdują się najnowsze oraz archiwalne rysunki prezentowane w formie oryginałów, plakatów, kartek pocztowych i wydawnictw.
Prócz tego można w niej nabyć różnego rodzaju gadżety opatrzone rysunkami artysty. Goście mogą liczyć na spotkanie z rysownikiem i otrzymanie autografu z osobistą dedykacją. W 2000 roku powstała filia w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 140. Wnętrze w całości zostało zaprojektowane przez autora, a duża powierzchnia daje większe możliwości ekspozycyjne i pozwala na organizowanie wernisaży, spotkań i promocji książek. Odwiedzający mają okazję obejrzeć na ekranie animowane rysunki i napić się kawy.

wykorzystanie rysunków w moim domu 
tekst pochodzi z oficjalnej strony Andrzeja Mleczki

Komentarze

 1. Więc tak wygląda Mleczko :P styl rysunków rozpoznawany, podpis - również - ale jak wygląda autor, to mi nigdy nie przyszło do głowy żeby sprawdzić ;)
  Piękna łazienka, do pokochania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam to miejsce już od dawna. Raz nawet udało mi się spotkać samego Mleczko. Potwierdzam warto zam zajrzeć będąc w Krakowie.
  T.

  OdpowiedzUsuń
 3. piękna łazienka - black & white. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty